تشک مواج دیجی کالا و تشک مواج ايزی لایف ايرانیان همگام

فروش  بهترین مارک تشک مواج خانگی ( تشک ضد زخم بستر ) جهت درمان زخم بستر در منزل   فروش بهترین  تشک زخم بستر بیمار و تشک طبی استاندارد  با قیمت مناسب و فروش تشک مواج ویلچر

لیست قیمت تشک مواج کره ای ایزی لایف ، طرز استفاده از تشک مواج دست دوم ایزی لایف سلولی و تخم مرغی ، قیمت تشک مواج سلولی و تخم مرغی سلولزی ، نحوه شستن و تمیز کردن تشک مواج تخم مرغی و سلولی و تشک بادی طبی بیمار ، قیمت تشک مواج خانگی و بیمارستانی ، قیمت فروش تشک مواج ویلچر دیجی کالا فروش اینترنتی و خرید اینترنتی تشک مواج طبی استاندارد کره ای خارجی ایرانی چینی لیست قیمت انواع ایرانیان همگام ایزی لایف مشهد اصفهان شیراز اهواز تبریز ارومیه کرج قم تشک مواج خانگی ، نحوه تعمیر و عیب یابی موتور تشک مواج ایزی لایف خارجی ایران و چینی ، شیوه و نحوه استفاده و تعمیر تشک مواج و نصب آن ، تفاوت تشک مواج سلولی و تخم مرغی چیست و کدامیک بهتر است قیمت تشک ویلچر روهو صندلی مواج صندلی تشک بادی برای روی ویلچر

انواع  تشک مواج  سلولی و تشک زخم بستر تخم مرغی جهت پیشگیری و درمان زخم بستر بیمار

فروش تشک زخم بستر دست دوم و نو           تشک ضد  زخم بستر  با قیمت مناسب


تشک مواج دیجی کالا قیمت تشک مواج ایزی لایف و تشک مواج کره ای فروش اینترنتی دیجی کالا خرید اینترنتی انواع نمونه ها مدل های مختلف
فروش بهترین مارکهای تشک مواج با قیمت مناسب

 فروش تشک مواج تخم مرغی بسیار با کیفیت خوب و قیمت مناسب

فروش بهترین مارکهای بالشتکهای ضد زخم بستر  مخصوص ویلچر

 

فروش تشک زخم بستر تخم مرغی
فروش و کرایه تشک زخم بستر سلولی
فروش بالشتک مخصوص ویلچر
تشک مواج تخم مرغی
تشکهای مواج سلولی

فروش بهترین مارک تشک زخم بستر خانگی با کیفیت بسیار بالا

به همراه راهنمای طرز استفاده از تشک ضد زخم بستر

فروش تشک طبی با کیفیت و استاندارد مخصوص دردهای دیسک کمر


فروش تشکهای طبی با کیفیت و استاندارد در سایزهای مختلف

 

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

 021-88301332
0901.2490.602


 تشک مواج دیجی کالا تشکهای مواج دست دوم ، تشک ضد زخم بستر بیمار فروش اینترنتی خرید اینترنتی
فروش تشک مواج سلولی و تخم مرغی با قیمت مناسب

تشک مواج سلولی با 3 کیفیت : ا

 

Low care  جهت بیماران بدون زخم بستر ولی با استراحت طولانی مدت

 

جهت بیمارانی که مبتلا به زخم بستر ولی با عمق و شعاع کم می باشند جهت Medium care   جلوگیری از پیشرفت زخم 

جهت بیماران با زخم بستر عمیق و یا بیمارانی که در کما بوده و یا دچار قطع High care   نخاع می باشند

 

 

فروش بهترین مارکهای تشک ضد زخم بستر (تشکهای مواج) به همراه آموزش نحوه استفاده از تشک مواج


فروش اینترنتی تشک مواج خانگی سلولی و تخم مرغی و خرید اینترنتی تشک مواج تخم مرغی و سلولی دیجی کالا
انواع مدلهای تشک مواج خانگی و بیمارستانی

فروش تشک مواج تخم مرغی با قیمت مناسب

انواع تشک زخم بستر بیمار با قیمت مناسب جهت درمان زخم بستر و پیشگیری از زخم بستر بیمار
تشک ضد زخم بستر بیمار با قیمت مناسب

فروش تشک مواج سلولی با قیمت مناسب

قیمت تشک مواج کره ای و ایزی لایف خارجی ایرانی چینی
فروش تشک مواج سلولی با قیمت مناسب

برچسبها : قیمت تشک ضد زخم بستر تشک زخم بستر ویلچر بالشتک ضد زخم بستر مخصوص ویلچر قیمت فروش و اجاره انواع تشک مواج, تشک زخم بستر, تشک سنسور دار, تشک مواج برقی, تشک مواج بیمارستانی, تشک مواج سلولی, تشک مواج چیست, تشک های هوشمند زخم بستر, خرید تشک مواج, دانستنی های زخم بستر, زخم بستر, فروش تشک مواج, قیمت تشک مواج, قیمت تشک سنسور دار, قیمت تشک مواج انواع تشک زخم بستر بالشتک زخم بستر اصفهان اهواز مشهد تهران کرج تبریز ارومیه قم کرمانشاه رشت شیراز


                             تشک مواج یا تشک ضد زخم بستر چیست؟

 

تشک مواج یا تشک ضد زخم بستر نوعی تشک طبی میباشد که با فشار هوا باد میشود و یک پمپ الکتریکی هوشمند فشار هوای قسمت های مختلف آن را بطور دائم کم یا زیاد میکند. در نتیجه فشاری که تشک به هر قسمت از بدن وارد میکند دائما در حال تغییر است
از تشک مواج برای پیشگیری و درمان زخم بستر استفاده میشود

 

زخم بستر چگونه ایجاد می گردد؟          

پوست بدن در صورتی که مدتی در یک وضعیت تحت فشار بدن قرار بگیرد به سمت آنوکسی پیش می رود که به دلیل فشار وارده سلول ها از مواد غذایی و اکسیژن محروم شده و به سمت آسیب بافتی و بدنبال آن زخم بستر پیش می روند. اگر بدن همواره در یک وضعیت قرار گیرد در معرض زخم بستر قرار میگیرد
  کدام بیماران بیشتر مستعد زخم بستر هستند؟
بیماران دچار اختلالات حرکتی و بی حرکت ناشی از کما ، سکته مغزی و کاهش سطح هوشیاری ، وزن بسیار کم یا وزن زیاد ، بیماری های تحلیل برنده عضلانی و بیماران دارای محدودیت حرکتی در معرض خطر هستند.
   آثار مخرب زخم بستر چیست؟
گسترش زخم فشاری می تواند در روند بهبود بیماری اصلی فرد دخالت نموده و بواسطه ی  درد و عفونت وضعیت را پیچیده تر نماید و موجب طولانی تر شدن اقامت در بیمارستان شود. وجود زخم های فشاری در میزان مرگ ومیر و بیماری تاثیر گذار است . علاوه بر این پیامدهای سلامتی نامطلوب، هزینه ها و فشار مالی زخم های فشاری نیز قابل ملاحظه است.
   کدام مناطق از پوست بیشتر در معرض زخم بستر قرار دارد؟
زخم های بستر بیشتر در برجستگی های استخوانی ایجاد می شوند. (از جمله دنبالچه، نشیمنگاه، نواحی کناری پا ، قوزک جانبی ، کتفها ،  شانه ها و پاشنه ها)

 

   آیا می توان از زخم بستر پیشگیری کرد؟
با کاهش فشار از پوست بیمار، تمیز نگاه داشتن زیر بیمار و بهبود وضعیت تغذیه ، می توان زخم بستر را به حداقل رساند.در صورتیکه حرکت بیمار مطلوب نباشد و فشار ایجاد شده برداشته نشود ، فشار می تواند باعث اختلال خون رسانی و ایجاد زخم گردد. کاهش فشار با تغییر وضعیت های دوره ای بیمار (هر 2 ساعت) استفاده از سطوح حمایتی کاهنده فشار  میسر است. سطوح حمایتی خاص ( از جمله تشک ها ، تختها و بالش ها)، فشاری که وزن بدن بیمار بر پوست و بافتهای زیر جلدی وارد می کند را کاهش داده یا بر طرف می کنند.
حتی با وجود استفاده از تشکهای مواج بهتر است که جهت خوابیدن بیمار هر جند ساعت یکبار تغییر کند

مشخصات و ویژگی های تشک ها و بالشتک های زخم بستر

 محصولات زخم بستر فشار را به روش های مختلفی از جمله مطابقت، کاهش نیروی برشی و جذب رطوبت ، پخش می کنند. محصولات زخم بستر دارای ویژگی های زیر می باشند.

 

 پایداری و ثبات

    بیمارانی که به سختی می توانند تعادل خود را روی ویلچر حفظ کنند ممکن است روی بالشتک هایی که منطبق به بدن می شوند احساس ناامنی کنند. هنگامی که بیماران بدن خود را روی صندلی جا به جا می کند، بالشتک نیز همراه او حرکت می کند.

فشار تحتانی

    اگر بالشتک یا تشک خیلی نرم یا خیلی نازک باشد ممکن است فشرده شده و باعث تماس پوست با سطح زیرین می شود که دیگر خاصیت خود را ندارد.

انطباق

    محصولاتی که از آب، هوا، ژل و سطح حبابی درست شده اند، با حرکات و شکل بدن انطباق می یابند.

نیروی برشی

    بالشتک ها و تشک هایی که سطح بالن مانند یا تخم مرغی دارند می توانند با حرکت بدن جابه جا شوند که باعث کاهش فشار در سطح خارجی پوست می شود. بالشتک هایی که سرازیر هستند و به سمت بالا شیب دارند احتمال سر خوردن بیماران را کاهش می دهند و در نتیجه نیروی برشی کاهش می یابد.

جذب رطوبت

    رطوبت تولید شده بستگی به گرمای تولید شده دارد و رطوبت جذب شده بستگی به جنس کاور تشک یا بالشتک. رویه هایی که از نخ درست شده اند قابلیت جذب رطوبت را دارند. مواد نفوذ پذیر نسبت به بخار، مثل پلاتیلون (platilon) به هوا و بخار آب اجازه گردش می دهند که در نتیجه میزان عرق کردن به حداقل می رسد. آن ها عایق آب نیز می باشند که در صورت ریختن حجم زیادی از آب، تشک زیرین خشک باقی می ماند. مواد مصنوعی مثل نایلون و پلاستیک جاذب نیستند و باعث عرق کردن پوست می شوند.

گرما

    همچنان که حرارت افزایش می یابد احتمال گسترش زخم بستر بیش تر می شود. آب و ژل به هدایت بیش تر گرما به خارج کمک می کند. ژل ممکن است برای بعضی از بیماران خیلی سرد باشد به نحوی که باعث کاهش متابولیسم سلول های تشکیل دهنده پوست شود که در نتیجه اکسیژن رسانی به پوست کاهش می یابد. بالشتک ها و تشک هایی که حباب دارند بهتر است برای بیمارانی که بدن آن ها خیلی گرم می شود و هوا نمی تواند جابه جا شود، استفاده نشوند. این تشک ها و بالشتک ها برای بیمارانی مناسب است که احساس سرما می کنند.

 

عایق آب بودن

    تشک ها و بالشتک های عایق برای بیمارانی مناسب اند که مشکلات ادراری و خودداری دارند.

خواص ضد حریق

    بالشتک ها و تشک ها توسط مؤسسات استاندارد دستگاه های پزشکی در کند کردن آتش مورد آزمایش قرار می گیرند. این موضوع هنگامی اهمیت می یابد که بیمار نمی تواند خود را از روی ویلچر یا تشک جابه جا کند.

نگهداری

    بعضی تشک ها و بالشتک ها نصب اولیه و یا نگهداری های ویژه نیاز دارند به نحوی که کاربر به تنهایی قادر به انجام آن ها نمی باشد. بهتر است وسیله ای انتخاب شود که نیاز به این گونه نگهداری ها نداشته باشد.

شستشو

    بررسی کنید که آیا رویه بالشتک و تشک قابل شستشو و ضدعفونی باشد.

وزن

    قابل حمل بودن برای آن دسته از بیمارانی که به طور مداوم نیاز به جابه جایی و حمل ویلچر دارند حائز اهمیت است. بعضی بالشتک ها که حاوی ژل و آب هستند سنگین بوده و به آسانی قابل حمل نیستند.

هزینه

    تشک ها و بالشتک ها در قیمت هایی متفاوتی عرضه می شوند. معمولاً گران قیمت ها برای استفاده طولانی مدت و سلامت بیمار مناسب ترند.

 

انواع بالشتک ها

 بالشتک ها با جریان تناوبی هوا

    این ها از ردیف هایی از سلول های هوایی تشکیل شده اند که به طور متناوب با مدت زمان از پیش تعیین شده پر و خالی می شوند. به دین شکل فشار در نقاط مختلف بدن به طور دائم تغییر می کند. در یک نقطه فشار به طور کامل برداشته می شود و در نقاط دیگر فشار مضاعف می گردد. پر و خالی شدن توسط یک پمپ صورت می گیرد که معمولا مدت زمان پر و خالی شدن قابل تنظیم است.

بالشتک ها با جریان هوایی ثابت

    این بالشتک ها با هوا پر شده اند و معمولاً نیازمند نگهداری منظم هستند تا چک شود میزان حجم باد مناسب است. هوا در بالون ها و راه ها جریان می یابد. این بالون ها سطح تماس را افزایش داده و باعث پخش شدن فشار می شوند و حرارت و رطوبت را جذب می کنند. باید در نظر داشت که هوای ساکن، سطح ثابتی را برای بیمار فراهم می کند در نتیجه بیمار نیاز به جابه جایی دارد.

بالشتک های فومی (اسفنجی)

چگالی یکنواخت و متفاوت

    ویژگی این مورد به خاصیت الاستیسیته آن بر می گردد. در ضخامت ها، سایزها و چگالی های متفاوتی ارائه شده اند که بستگی به وزن بیمار دارد. این فوم ها در تماس با حرارت و اشعه ماورای بنفش فاسد می شوند و هر شش الی نه ماه یک بار باید تعویض شوند. برای افزایش طول عمر به طور منظم و هفته ای باید چرخانده شوند. فوم های با چگالی بالا بیش تر عمر می کنند. این بالشتک ها سبک وزن اند و نیاز به نصب اولیه ندارند. بعضی از آن ها را می توان تکه تکه کرد.

فوم های شکل پذیر

    فوم های حساس به حرارت با شکل پذیری کند نسبت به فوم های استاندارد بهتر به بدن منطبق می شوند و به شکل بدن در می آیند. این فوم ها پایداری بیش تری را برای بیمار فراهم می کنند.

فوم های جدا از سطح

    این فوم ها اجازه انطباق بیش تری می دهند و با جابه جا شدن همراه مریض اصطکاک و نیروی برشی را کاهش می دهند. آن ها همچنین تهویه بهتری را نسبت به سایر فوم ها مهیا می کنند به این صورت که فوم هایی که سطحی صاف دارند دمای پوست را افزایش می دهند.

بالشتک های حاوی ژل

    ژل ها بر این اساس کار می کنند که می توانند به شکل بدن در بیایند و با منطبق شدن به بدن فشار روی تمام سطح پخش می شود. ژل قابلیت هدایت حرارت به خارج از سطح پوست را دارد. ژل ها سردند و در صورت سوراخ شدن، چکه می کنند. همچنین اگر با ماده دیگری ترکیب نشوند بسیار سنگین اند. ژل ها سطح با ثباتی را مهیا نمی کنند به همین علت بیمار برای جابه جایی ممکن است به کمک نیاز داشته باشد.

بالشتک های حاوی آب

    آب گرچه از هوا پایدارتر است اما از ژل ناپایدارتر است و نقطه اتکایی را برای بیمار فراهم نمی کند. سنگین اند و در صورت سوراخ شدن، آب داخل آن به سرعت خالی می شود.

بالشتک های حاوی مواد مختلف

    این بالشتک ها معمولاً سبک ترند و نقطه اتکای بهتری را برای بیمار فراهم می کنند. ترتیب قرار گرفتن مواد داخل این تشک ها در بهینه کردن خواص آن ها مهم است.

بالشتک های حاوی آب و مایعات

    این ها حاوی قسمتی از هوا هستند که توسط سلول های حاوی مایع احاطه شده اند به طوری که هوا فشار را تحمل می کند و مایع موجب خنک شدن سطح پوست می شود.

 

بالشتک های حاوی ژل با بیس فوم

    این ها پایه فوم دارند به همراه پد ژلی در بالای آن به طوری که فوم پایداری بهتری نسبت ژل تنها مهیا می کند. همچنین به علت وجود اندک ژل در بالشتک بسیار سبک ترند.

بالشتک های حاوی آب و فوم

    از فوم ساخته شده اند که از آب پر شده است. فوم به پایدار بودن سطح و منطبق شدن آن به شکل بدن کمک می کند. وجود آب باعث کاهش دمای سطح پوست می شود. به علت وجود فوم عمر این مواد کوتاه است.

بالشتک های حاوی روزنه

این بالشتک ها حاوی آب، ژل، فوم یا ترکیب آن هاست و به نحوی طراحی شده اند که برای روی کمد، توالت و حمام مناسب است.

 

توصیه برای آن دسته از افرادی که از ویلچر استفاده می کنند

ویلچرهایی با بالشتک داخلی

    بالشتک های داخلی ممکن است روی صندلی و یا روی پشتی باشند. اضافه کردن بالشتک مازاد بر خود ویلچر، باعث تغییر ارتفاع صندلی و کوتاه شدن تکیه گاه های دست و کم شدن عمق صندلی می شود. به همین علت ویلچرهایی با بالتشک های ضد زخم بستر داخلی توصیه می شود.

استفاده از بالشتک های ضد زخم بستر برای صندلی و ویلچر

    اکثر این بالشتک ها برای سطح محکم و صاف روی صندلی طراحی شده اند. اگر آن ها روی سطح نرم بالشتک دیگری قرار گیرند، کارایی خود را از دست خواهند داد. تغییر سطح ویلچر ممکن است موجب شود بیمار به راحتی نتواند بنشیند و بلند شود.

 

انواع تشک های ضد زخم بستر

تشک های چرخاننده

    این تشک ها بیمار را از یک طرف به طرف دیگر می چرخانند و دیگر نیازی نیست مراقبت کنندگان این کار را انجام دهند. زمان چرخاندن بیمار می تواند برنامه ریزی شود. این تشک ها همچنین به بیرون کشیدن آب از ریه ها کمک می کنند.

وسایل چرخاننده

    این وسایل بر روی تخت های خانه استفاده می شوند. در جهت طولی قسمت بندی شده اند به طوری که به طور متناوب پر و خالی می شوند و باعث چرخیدن بیمار می شوند. این وسایل به طور اتوماتیک بیمار را می چرخانند یا به طور دستی این کار را انجام می دهند

تشک های حاوی هوا

    این تشک ها کیسه های هوایی دارند که بیمار بر روی آن ها قرار می گیرد و سطح تماس پوست با تشک را افزایش می دهند و در نتیجه فشار در آن نقطه کاهش می یابد. فشار هوا در نقاط مختلف بر حسب وزن بیمار و جابه جایی او تغییر می کند. در این تشک ها می توان از ملحفه استفاده کرد اما بهتر است پلاستیکی نباشد زیرا مانع جریان یافتن هوا می شود. بعضی از این تشک ها به اندازه کافی سفت نیستند تا در مواقع اضطراری بتوان عمل احیا قلب (CPR) را انجام داد به همین علت دریچه ای جهت تخلیه سریع هوای تشک تعبیه شده است.

تشک های حاوی مواد و هوا

    این تشک ها بیش تر در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند تا در خانه. شبیه وان حمام طراحی شده اند به گونه ای که حجم زیادی از هوا به توده ای از مواد مثل دانه های سیلیکون دمیده می شود که باعث می شود این مواد همانند مایع عمل کنند. فشار هوا که متوقف می شود دانه ها مانند مواد جامد عمل می کنند و بیمار برای عملیات پزشکی آماده می شود. برای ورود و خروج بیمار از تخت ممکن است به بالابر نیاز باشد.

تشک های حاوی آب

    این تشک ها نیز بیش تر برای مصارف بیمارستانی استفاده می شوند تا خانگی. در داخل آن ها از آب استفاده شده است که پیرامون آن را برای پایداری بیش تر با فوم پوشانده اند. سطح این تشک ها سرد است که باعث کاهش دمای سطح پوست می شود. به علت وجود مایع، وزن آن ها سنگین است و باید مکان مناسبی برای قراردادن آن ها انتخاب شود. به علت سیال بودن آب، برای جابه جایی بیمار بالابر توصیه می شود.

محافظ مفاصل

    بعضی از بیماران ممکن است برای راحتی، حفاظت و کاهش فشار بر روی مفاصل از محافظ استفاده کنند. این وسایل ممکن است به فرم لایه نرمی که به دور آرنج یا پاشنه پا بسته می شود یا به شکل محافظی که انگشتان پا را فرا می گیرد، وجود داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که این محافظ ها به بدن فشار وارد نمی کنند. این وسایل انواع مختلفی دارند که به قرار زیر است:

-       محافظ های پشمی مفاصل

-       محافظ های پشمی انگشتان

-       محافظ های فیبری پلی استر مفاصل

-       محافظ های مفاصل حاوی آب و مایعات

-       محافظ های مفاصل با پوشش فوم

-       پوشش هایی برای محافظت از اندام مصنوعی و تجهیزات پیاده روی

 

شما میتوانید با کلیک بر روی هر کدام از لینکهای زیر ضمن اطلاع از قیمت واگذاری کالا، اطلاعات مفیدی در مورد خدمات دریافتی کسب نمایید

لطفا برای کسب اطلاعات کامل در مورد تجهیزات و لوازم پزشکی درخواستی از لینکهای زیر استفاده نمایید


طرز استفاده از تشک مواج ایرانیان همگام قیمت اجاره تشک مواج کره ای در کرج اصفهان مشهد فروش اینترنتی تشک زخم بستر دست دوم در کرج مشهد اصفهان بالشتک زخم بستر ویلچر بهترین مارک تشک مواج دست دوم قیمت تشک مواج خانگی طرز استفاده از تشک مواج چیست ؟ چه تشکی انتخاب کنیم چگونه قیمت تشک مواج سلولی روش استفاده از تشک مواج ایزی لایف در کیش ارومیه قم طرز استفاده از تشک مواج بالشتک زخم بستر مشهد اصفهان شیراز تبریز قم بابل اراک همدان خرم آباد نهاوند زاهدان کیش قشم بهترین مارک تشک طبی چیست سایت تشک طبی رویا تشک خوشخواب رویال تشک برن آلمان تشک آلمانی خارجی تشک مواج ایرانیان همگام ایزی لایف شیوه استفاده از تشک مواج از کجا بخرم نحوه استفاده از تشک ضد زخم بستر

انواع تشک ضد زخم بستر دست دوم قیمت فروش و اجاره انواع تشک مواج در کرج مدلهای تشک زخم بستر در شیراز اهواز زاهدان, تشک سنسور دار, نمونه های تشک مواج برقی ریموت دارنحوه کار تشک مواج بیمارستانی, طبی استاندارد بهداشتی فروش تجهیزات پزشکی بیمارستانی روش استفاده تشک مواج سلولی, تشک مواج چیست, تشک های هوشمند زخم بستر چگونه کار میکنند, خرید تشک مواج, دانستنی های زخم بستر درمان, فروش تشک مواج روش درمان زخم بستر قیمت تشک مواج سنسور دار تشک زخم بستر دست دوم در کرج بالشتک زخم بستر ویلچر بهترین مارک تشک مواج فروش تجهیزات پزشکی خارجی وارداتی ایرانی کره ای ژاپنی آلمانی هندی تشک مواج دست دوم قیمت تشک مواج خانگی بیمار کما اغما زخم بستر عمیق سطحی چیست ؟ قیمت تشک مواج سلولی ایزی لایف طرز استفاده از تشکهای مواج و بالشتک زخم بسترقم مشهد اصفهان  کرج شیراز تبریز ارومیه بندرعباس کیش قشم سایت تشک طبی رویا قیمت تشک طبی رویال بهترین تشک طبی برای دیسک کمر کدام مارک تشک بهتر است بهترین مارک تشک خوشخواب طبی چی بخرم تشک مواج ایرانیان همگام هوشمند فوم دار فروش اینترنتی دیجی کالا ایزی لایف ایرانیان همگام